Rubriigid
Kohvijutlus

Kohvijutlus: Mis on võetud hea, mida annab veel kogeda

Jaga esimestena seas oma seinale:

Mulle meeldib kui reziim lubab ärgata kell 4 hommikul ja olla valmis päikesetõusuks, kui siis kristus tuleb puude vahelt ja sirutab end päeva vältel idast läände. Kõige ilusam gibsonlik hetk on päikesetõus, loojang on minu jaoks kurb.

Mulle meeldib kui elukoht on metsa külje all, kõige rohkem meeldib mulle mänd mis on näinud elupäevi. Mulle meeldib kui kodutee on kruusatee ja selle kruusatee ääres leidub suvel metsmaasikaid. Meeldib kui metsas lõkkavad sügisel mustikad.

Mulle meeldib kui hommikul läheb prõksuv kaminatuli käima ja toob nõukaaegse vääveltiku saatel nostalgia tuppa. Mitte ükski muu ei too sellist hingust kui tikupoisi, viikingi või kaamelimehe tikuke.

Meeldib kui külma vett näkku saab, see toob elule. Meeldib mõelda üliklike mõtteid sellel ajal kui värskendus teretab päeva käima. Meeldib kui kaminas põlema läinud halud nägu soojendavad ja kui vingusuits kergelt ninna jääb. Vaimudel ka koht teretamiseks.

Meeldib kui vesi läheb keema, sest ootus ja põhjendus tõlgendavad mulle seda, et kohe saab kohvi valmis teha. Meeldib kui toas on kohvilõhn, aga on ka kaneelisaiakeste hõng. Kodune on see kui köögist tuleb vürtside hellitav aroom.

Meeldib kui saunakeris pannakse tööle. Meeldib kui vana seep ootab vahtuajamist ja külm vesi soojendatakse soojaga. Meeldib kui õues siutsuvad kevadlinnud ja kõnelevad iidses noodis jumalakeelt.

Meeldiks kui kirikukellad lööksid. Meeldiks kui külarahvas oleks kerges tänus ja iseseisvas jõus üksteist toetamas. Meeldib ka üksinda olla, meeldib üksinda olla koos armastava ja hoolitseva naisega.

Meeldib kui sirelid lähevad õitsema ja tuppa tuleb keerutades koos tuulebriisiga nende meeldiv lõhnaiil. Meeldib kui loodus peegeldab hommikupäikest rohekas-gibsonlikult, toob mõtteisse pühametsade pühad hirved koos lindude ja jõekaladega. Rohekas paradiis see on.

Orhideede ja vaalaliste kaunis kooslus, kliimamagus tundmus kõige selle õitseva paradiisi keskel, ootamas on kohvinauding ja makist mängib Dan Gibsoni muusika.

Meeldib lugeda tänuväärseid palveid. Meeldib jagada oma tundeid loojaga ja väljendada ennast, et välja saada see kirjapildi sees.

Meeldib naisega vaadata filme VHS pealt, sest nendes on salvestatud see sagedus mis on erinev kõigest muust. Samamoodi on sootuks teine tera kuulata muusikat vinüüli pealt.

Meeldib kõik see korraga tunda nii, et oleks ainult hommikupäike, oleks ainult päikesetõus, oleks ainult tulehakatis prõksumas, oleks ainult saunakeris kütmisel, oleks õitsemine ja sündimine ainult armumises, oleks kõik ilma lõputa ja alguses, oleks paradiisi loomine ja selle protsess ilma mööduva noodita, oleks aeg ilma seierita ja oleks maa peal igavene nauding igavesti.

Jaga esimestena seas oma seinale: