Rubriigid
Kohvilogi

Kohvijutud: Piiblit lugedes kriitiliselt avastasin ma

Jaga esimestena seas oma seinale:

Nüüdseks ma võin professoreid nimetada sharlatanideks. Mitte kõiki. Ega peagi tegelt nimetama. Lihtsalt, et kaardid on sattunud ka minu kätte. Teadmised kui nõrgameelsed inimesed on, ka mina, siis ma vähemalt nüüdseks saan oma suu lahti teha ja öelda, et ega need teised targad mehed ka mitte persetki rohkem ei tea.

Nimelt ma olen kiuste hakanud piiblit lugema ja tean väheke rohkem, et see bestseller on tagasihoidlikult öeldes, nii mitmeid kordi ümber kirjutatud, et kuidas seda tõlgendada. Igaüks enda moodi. Jah, sestap ma ütlengi, et kõigil on nüüd õigus oma vaatenurkadele. Siin on minu mõtted seoses jumalasõnaga.

Ma ei pea uskuma jumalat, ma tean, et looja on teinud oma töö. Mis siin uskuma nüüd peab, kelle jaoks ma seda uskuma pean, ega ma kirikus teiste nähes halamas ei käi. Ma kannatan omaette, ma palvetan teadmiste ja tarkuste ning tervise eest. Ma olen ka teie eest palvetanud, mu kaasmaalased.

Ma olen ilmselt siia kupli alla tulnud oma sõnakuulmatusest. Mu loomuses ei ole kedagi hakata kartma, keda kartma ei peaks, ehk siis jumalat karta ei tundu mulle õige. Ma tahan kirikus käies, ennast laadida heas lootuses ja meelerahus, õnnetundes ja hoituses. Minu jaoks on jumala kohalolu, ka minu enese kohalolu, minu hoitus, armastus kõige elava ja lahkunu osas.

Minu vaatenurk, lähtudes piiblimaterjalidele on see, et maailm on suurem kui meile öeldakse. Seda territooriumi on piiratud ümberringi asetseva jäävalliga.

Antarktika alt sulab ülesse samasugune iidne tehnoloogia ja arhitektuur, püramiidid ja kõik see mida oleme näinud mujal. See oli kõik pärit ühest ja samast kollektiivsest tsivilisatsioonist. Koolis meile õpetatakse teisiti.

Mina kliimasoojenemise pärast ei muretse, vaid selle saastamise ja plastiku juurdetootmise pärast küll, sest lihtsad inimesed sõltuvad kaupluses käies toodetest, ja ega naljalt meil banaanikoorte sees neid tooteid ei müüda. Seega probleemi olemus algab toodete tegijatest.

Küll aga paneme tähele, et kliimasoojenemine saab olema, ning ka juba on, uus pandeemia selleni, et veel rohkem nööri lihtinimese kaela ümber kokku tirida. Skoorisüsteemid, vaktsineerimised, 15 minutilised linnad, muud G kiiritused ei ole vandenõu. See on plaan.

Ajalugu kirjutatakse võitjate poolt, ehk ka siis nende sitapeade poolt kellel jõud hakkab nõrgematest üle ja kes tahavad kontrollida tervet maailma. Antud hetkel on selleks Hollywood kes oma perversustega on kolinud üle valgesse majja.

Terve maailm on mõjutatud ja kaasatud uue maailmakorra küünisesse. Need sitapead ei pea piiri ja tahavad nüüd lisaks mürgitamisele ka päikest varjata. Aga mida mina ütlen…. on see, et mina iga hommik kui näen Jeesust tõusmas ja ennast sirutamas, ütlen talle suure tänu läbi oma naeratuse ja hingetõmbe.

Jeesus on päike mis tõuseb ja meile elu toob. Iga päev kui päike tõuseb, vaatad sa Jeesusele tõtt. Ja jumalatempel on meie peakohal, enamvähem 150km kõrgusel, väljaspool läbipaistvat alumiinium kuplit ja ma ei tea kas ta on veel elus või mitte, aga ma tahan teda kord näha ja talle öelda, et maailmas on asjad käest ära.

Ma tahan neile, kes targutavad ja teistele lollikestele paska peale suruvad, tõtt muundavad ja oma mõjuvõimu valedega külvavad, kere peale anda, nii et tatt lippab. Jätke inimesed rahule.

Ja inimesed ise, kellel mõistus kodus, see võõraid sisse ei luba, see omale maa peab hankima, seda harima ja iseseisev ka olema. Ei tule meid keegi teine aitama, kui aitame meie iseennast. Aidakem end.

Ja võtke need 5G postid ometi maha, aitab, kuidas te saate nii lollid olla seal võimupukis ja mitte midagi teha selle heaks. Võtke maha. Mis te veel teada soovite? Neid kupleid kus all me elame, on veel.

Jaga esimestena seas oma seinale: