Rubriigid
Kohvijutlus

Kasvame paradiisi, sünnime looja kaitses inglitena puhtast valgusest

Jaga esimestena seas oma seinale:

Vaikselt taustaks mängib ilmalik lootus, mis on viinud mind mõtlema ja unistama, see on keelatud ootus. See on ootus sellest, et sügaval sisimas kasvab hingeline avanemine looja usaldusse. See usaldus on tingimusteta, läbinisti puhas ja läbipaistev, nii et seal puuduvad tagamaad ja konksud. See on lubamine. See lubamine on seda väärt, sest keskkond soosib seda.

Inimene kelle südamepiirkond hakkab tulitama, lausa põletama ja lubab endal muutuda, see toob sooja südamekeskuse, see on usaldamine, et see on Kristuse kingitus. Võta see vastu.
Mis viib inimese sügavale enda sisse? Langused. Aeg ja kogemused, valu ja kaotused, lahtilaskmised ja tõusmised.

Kuniks me vaatame endasse ja näeme ka kõike head mis meis peidus veel on. Senikaua kuni teised elavad Sinu elus, ei lase see sul enesel areneda. Kõik mängivad käitumist, aga hingedemaailmas ei ole oluline teeselda, või hoida ennast tagasi, vaid justnimelt olla tervikuna väes. See kehtib kõikide hingede kohta. Kui lõppeb kord see näitemäng ja avaneb tõeline olemine. Kui puuduks konflikt üksteise käitumise pärast. Keskkond ja seltskond saaksid kokku. Selles elus me oleme seemned. Me tõuseme mullast ja kasvame kõrgele, me sirutame oma tiivad lahti ja tärkame inglitena elama.

Valged inglid on ikka veel enda positsioonil loojat teenimas. Need inglid on jumala meeleheaks ja auks. Räägime neist kes siin… kuigi maailm vaikib ja keegi ei taha rääkida sellest…… räägime inglitest kes said oma külge tumeda pleki.

Kord enne suurt uputust, enne kui looja vihastus ja puhastas maailma sohilastest, langenud inglite ja inimeste vahel sündinud hiiglastest, algas lugu selliselt, et inglid elasid inimestega üheskoos.
Inglid juhendasid ja kaitsesid looja uusimat loodut, inimest, tema enda näo järgi veel puha. Mõned inglid armusid inimestesse kes neid võrgutasid ja said nendega lapsi. Need on langenud inglid kes laskusid suurimasse pattu.

Inimestel on vaba tahe, vaba valik teha ükskõik mida. Langenud inglid said samamoodi nüüd oma tahtmise. Kannatavad nüüd inimesed ja need inglid mõlemad oma otsuste tagajärgede käes.
Enamus hiiglasi hävines suure uputusega, aga palju jäi elama. Neil oli õitsengu aeg pärast. Ehitasid omale vallid ette ja valitsesid, neil oli suur nälg ja kui inimesed enam neile andameid ei toonud, siis läks asi nii käest ära, et nad hakkasid sööma kõike mis kätte ulatus… linnud, kalad, roomajad ja inimesed…
See oli kaua aega tagasi, aga mitte nüüd nii kaua, et me oleksime sisimas unustanud selle tunde, et see ei kuulu meile, vaid ka süütud hinged elavad üle midagi iidselt nässu läinud karmat.
Ja siis veel huvitavat…. Lilith olla Aadami esimene naine, aga sõnakuulmatult iseseisev… Lilith läks teise “mehe” ingli juurde ja sai temaga lapse… Aadam sai looja poolt omale kuulekama naise kelleks oli Eeva.

Piibli tekstist, eriti Enochi raamatust ja Hiiglaste raamatust, võib leida vihjeid jumala vihastusele inglite suhtes, kes hakkasid inimestega lapsi saama ja selle tulemusena visati taevast välja.
Inglid langesid patustades: Mõned taevased inglid langesid patustades ja soovides ühineda inimestega, eriti naistega.
Nende patt oli ebajumalakummardamine: Inglid rikkusid jumala poolt antud korda ja pühendumist, otsides inimnaiste seltsi ja luues nendega järglasi.

Hiiglaste sünd: Inglidest ja inimnaistest sündisid hiiglased, keda sageli nimetatakse nefiliimideks. Nende suurus ja vägivaldsus põhjustasid segadust ja hirmu maailmas.
Jumala viha: Jumal vihastas nende inglite peale, kes olid oma loomuse ja ülesande unustanud ning inimestega pattu langenud. See viha viis otsusele, et nad visatakse taevast välja ja neile määratakse karistus.

Väljaviskamine: Jumal viskas langenud inglid taevast välja, saates nad maa peale. Nad kaotasid oma jumaliku staatuse ja langesid inimeste hulka. Meie piiratud arusaam tahab rohkemat?
Need sündmused, mis on pärit Enochi raamatust ja Hiiglaste raamatust, on osa apokrüüfilisest kirjandusest ja pole osa Piibli põhitekstist. Nende tekstide tõlgendamine võib erineda, ja neid ei tunnustata kõigis religioonides või kirikutes ametliku õpetusena.

 

Meie tõeline kasvuaed mis toidab meie olemist ja kõigil kes sinna õide on läinud, avaneb kogeda seda mis on üdini õige. Sellised suured otsingud on pannud mind lugema piiblit ja mõtlema rohkem oma hinge peale. Ainult iseendaga.

Jaga esimestena seas oma seinale: