Rubriigid
Kohvijutud

Selleks need raskused ongi.

Jaga esimestena seas oma seinale:

Maitsele erinevalt lubatult, pipart ja soola ning kõike mida keegi eelistab, tuleb alati ise juurde eraldi panna. Sõnade buffee tuleb laias pildis kitsamavaatelisem, kuid see venib, kuni võimalikusteni.
Keegi õpetab Sind vihkama, keegi armastama. Inimesed kogevad aega lineaarselt ja selline ühekülgeline elamine toob mängu järjekorrad. Kui vihkamine on olnud järjekorras esimesel kohal, siis järgmine õpetus saab olema armastus. See on loomulik, et see jõuab igaüheni läbi raske leppimise või allaandmisega kõige osas.

Selleks, et avatakse tähtedevaheline uks, läbi mille valgusetöötajad saabuvad, tuleb neid meelitada. Neid meelitab kõige paremini tõeline tundmus kergusest. Kõigest on selleks hetkeks küllalt. Aga vot siis nemad justnimelt tulevad. Justnimelt alles siis nad väiksed armukandjad tulevad ja krutivad sind ülesse. Kui kord allaandmise rõõmus kergust oled tundnud, siis tead, et see on nende lemmik tundmus mida nemad suudavad tunda igal ajal. Sina aga tunned alles siis kui tunned, et sured ja lased lahti, kõigest.

Kergus ja Raskused tunnevad ükseist hästi. Ühte on üks, teisi on palju. Kerguse tundmine meelitab uusi tärkavaid seemneid ja soosib rohkem ilusat juhtuvat meie maailmaruumis. Me oleme kergelt rohkem kui natuke pimedusega löödud ja me teeme palju tööd. Meie siin, kes me midagi ei mäleta ja peame üha uuesti omandama nii hea kui halva, kibeda ja magusa ning tegema neil vahet.

Meie õppetükkide jada on eluliselt oluline, see komistamine ja kukkumine on meile vajalik, aga eks järgmised ilusad õppetükid saabuvad kui me saame ise abiratasteta sõita. Kui me saame avastada julguse ja kaotada hirmu, avastada justnimelt iseenda võimeid ja panna kogu usk enesele.

Selleks need raskused ongi.
Ja kui nüüd Sina suudad tunda, et Armastus on kohal ja ka Sina suudad sellest alguses korraks kinni hoida, seejärel kerguses lahti lasta ja usaldada pimesi, siis peab maailm lugu Sinust. Eeskuju, mis on ehitatud erinevate õppetükkide peale, alati püsti tõustes ja midagi teistmoodi õppides jõuda arusaamani, et muutus järgmiseks korraks võib olla sinu viimane eksam.

See on realisatsioon, et alguses tuled Sina ja kui sa jõuad kohale mõistmiseni, siis tulevad teised kõik järele. Ja lineaarsest ajateljest saab rohksete dimensioonidega valguse HUB, selline hubane pesa kus vihkamisest koorub lubavus ja kõik selle pesaloomad on ära hellitatud läbi raskuste. Tugevad isendid, kes on mõeldud ellujäämiseks, täis valgust ja hoolivust maksimaalsete kogemusteni. 🙏

Jaga esimestena seas oma seinale: