Rubriigid
Kohvilogi

Telomeer, nüüd on millest kinni võtta, et olla igavesti teoreetiliselt noor

Jaga esimestena seas oma seinale:

DNA manipuleerimine. #DNA ja #RNA. Kui teadlased uurivad kuidas geene mutanteerida, siis ega ümber meiegi käib üks rakutasandlik mutanteerimine läbi viiruste. Inimene kannab ilusti edasi selle teisele. Ma ei käi rahvarohkses kohas, pole ammu käinud, kui läheksin siis viskan ilmselt kullu ja kirja ning võimalik, et sussid püsti, aga okei nii… kuidas olla tervem ja noorem? Sorasin teaduslike uuringuid ja fragmentidest sain mingi pildi kokku. Telomeerid lühenevad, selle asja nimi on vananemine. Nüüd on see siin üks võimalusi kust edasi minna, otsida see õige koht kuhu saab sekkuda.

Tahaks küll rääkida kuidas inimene seda kõike ise suudaks, aga kuna me niivõrd sünteetilises maailmas elame ja paratamatult näeme ja kuuleme seda mida meile lubatakse näidata ja kuulata, siis ega meil endal väga visuaalselt ettekujutust ei olegi mis päriselt kõik võimalik on. Seega eks minagi pidin tuhnima ametlikel saitidel/andmebaasides, et õppida mida teadlased teavad ja kuhu avastusteni ja patentideni on jõutud. See avas mulle suure mängumaa, ma pean seda mänguks, sest siis ma tahan seda hästi mängida, lapselik vana hea kuldne motivatsioon. Küll aga on on see mäng uka-uka mina prii, sest pabereid mul ju vastavaid ei ole. Küll aga informatsiooni võtan vastu samamoodi nii nagu Rosetta kivimist hierogüüfe prooviti tõlkida, aga mitte kehvemini. Nii, mis see telomeer on siis?

Telomeerid on nukleoproteiini katted, mis asetsevad DNA otsadel. Telomeer on võtmesõna vananemisele ja igavesti noor olemisele. Kui väheke uurin siin vana-egiptlaste eluviise, siis mul hakkab avanema suurem arusaam DNA manipuleerimisest, seda on tehtud juba varemgi, see oli üks suurimaid väljakutseid ja tegusid. Nad ristasid ilmselt kõike mida võtta oli. Võibolla inimenegi on osaliselt mais, kapsas, brokoli. Nali naljaks, aga mingisugune pilt tuleb esile küll. Teaduslikult tänapäeval jõuame asjani lähemale ja hakkame aru saama. Kui telomeerid (pildil sümboliseeritult kuldsed) niiöelda siis kuluvad lühemaks, siis see ongi vananemine.

Rakutasandil on see väga lihtne arusaam, aga inimesele suur müsteerium. Tegelikult on võimalik peatada telomeeride lühenemist.

Minul tuleb kohe silme ette kuidas sisalikud oma saba tagasi kasvatavad ja kuidas vähid ei vanane ja teoreetiliselt elaksid igavesti. Hiina meditsiinis kasutatakse sellist taimejuurt nagu Huáng Qí (Astragalus propinquus) mis võib ka mängida suur rolli pikaealisuses.

Ma olen täitsa seda usku, et kui meditsiiniteadlased suudavad pildi kokku viia varsti, siis pole enam ühtegi vähki ega vananemist. Ulme? Sama ulme kui krussis juhtmetega lauatelefonil numbreid keerutasid aastaid tagasi ja mõtlesid, et üks päev on puutetundlikud telefonid mis on arvuti eest? Kõik on võimalik.

Lihtsalt me peame taasavastama kõik mis ununes mingil suurel põhjusel mida me lihtsalt ei mäleta ja mida me ei saagi teada kui seda kõike varjatakse masside eest. Suurem osa inimesi elavad ühtemoodi, vähem osa inimesi teistmoodi.

Vaimuhaiged inimesed on tähelepanuta nägijad ja väljenduspuudulikud, visionäärid on oma ajast ees selgeltnägijad ja rõõmsad inimesed on kõige õnnelikumad. Kõik on meil juba olemas ja me saame valida ja lubada endale kõiki teadmisi. Lihtsalt otsusta ja vali olema iseseisev ja julge lugeda ning uurida, seejärel seedi, luba olla sellel üks võimalikus ja siis uuri ja õpi, küsi edasi ja lõpuks paned oma peas kokku kuidas veel võis mingi kindel situatsioon välja näha.

Nendertaalased oma koopamaalidega näitavad, et juba neil oli võime visualiseerida ja väljendada ennast.

Igasuguseid erinevaid mutatsioone ja geneetilisi eksperimente on läbi käinud. Kõvasti arenenumad tsivilatsioonid elasid siin samuses planeedil, nii keral või lamedal, vahet sel on kui ise ei näe eksole, aga inimesed enne ei usu kui ise näevad, aga seda ei saagi näha kui meid tegelikult hoitakse kuskil karjas sees, õigemini me osaliselt oleme ise selles kinni, sest meile meeldivad mugavused ja “kuidas-asjad-võiksid-olla” unistused.

Päris maailm mida meile ei räägita on nagu ulmefilmis ja ei usukski tõesti, aga samas on meil päike ja kuu ning tähed ja ega sedagi väga iseenesestmõistetavana ei saa võtta. See on kummaline, see on maagiline ja see on midagi sügavamat ja suuremat kui lihtsalt kaarditrikk mida väidetavalt lahti seletati. See on tõeline maagia ja kardinate taga käivad suured trikitamised. Publikule. Meile.

Mis oleks kui oleks võimalik igasugune teooria. Sest päriselt me ei tea ja teadlased on ainukesed vähe asjalikumad kes vähemalt uurivad midagi ja siis inimene tahab neid uskuda ja usub ka, aga isegi teadlased eksivad, sest neil pole täiesti selget pilti, vaid üks võimalikke variante.

Mitte ükski asi siin ilmas ei ole päris nii nagu me arvame, sest meie arvamused muutuvad. Sellel on põhjus taga. Kõige õigem on täiesti vältida inimeste õpetusi kui me ei ole sellest huvitatud ja pole ka tore torkida inimesi kes Sind kuulata ei taha. Lähtudes sellest kõik mis mina kirjutan, kirjutan endale, lootuses, et on lugejaid ja kaasamõtlejaid, toetajaid kes näevad suuremat pilti. Aitäh, et olete olemas ja väga paljud on saanud teadlikumaks, et ainult Teie ise saate tulla ohvrirollist välja. Olen ise ka olnud seal. Keegi ei aita meid sealt välja ega.

Ma ei ole teadlane, mul ei ole haridust, aga ometi ma saan kogu informatsiooni internetist kätte (teaduslikud / meditsiinivaldkonda kuuluvad avastused ) andmebaasidest. Ma loen need läbi, ma wikipeediatan need läbi ja ma kirjeldan kuidas mina sellest aru saan. Ilma hirmudeta. Miks? Sest jumala eest kui keegi tuleb mind parandama, siis ma saan veel rohkem pilti kokku panna. Kuidas teisiti me päriselt õpime, ikka nii et ise uurime ja siis kui keegi teab midagi rohkem tuleb ja ütleb seda viisakas vormis, et temast ise ka minusugust ebaviisakat matsi ei saaks.

Mina räägin seda mida ma internetist suure kirgliku huviga loen ja õpin ning kuidas mina sellest aru saan. Ma ei jää kedagi kuulama ja sellega asi lõppeks. Ma kuulan ära, õpin juurde ja täiustan. Kuidas siis teisiti. Ma olen veendunud, et tänu minu teisitimõtlemisele avastan ka mina midagi mida siiani veel ei teatud, kui mulle antakse võimalus osa võtta millestki suuremast. Ilma vastava hariduseta. Tulla ja õppida kohapeal. Suurest südamest ja huvist muutusi maailma tuua.

Aga senikaua, me kindlasti ei saa jääda teiste peale lootma.
Ainult ise saab aidata, sest aus vastus on see, et teil pole midagi viga ja te pole augus, lihtsalt kõik see pask mis igapäev meieni läbi halbade uudiste tuleb, see pimestab meid ja me ei näe kus me oleme, kui kuulame, lähme jalust nõrgaks, isegi kui välja ei näita ja tunneme, et kukume auku. Suur illusioon. Selle peale lõpetuseks võin öelda, et maailm on halbu asju tuugani täis ja uskuge, et igaltpoolt leiab kurjust ja halba. Küll aga vahelduseks kokkupressitud rahvahulga kollektiivses teadvuses märgata ja keskenduda lahendustele, saab teist koheselt superinimene. Kasutage oma sisemist CHI väge seniks kuni me sünteetilises maailmas saame sama tulemuseni mis ilmselt on suurema platseeboga, sest inimestel on vähe eneseusku eksole.

Motiveeritud elaja, lahenduste tooja, areneja ja intelligentne olend. Eelnevalt võime olla mis tahes hariduse või hariduseta, sellel pole mitte mingit rolli. Inimene saab õppida ja läbi õppimise mõista, et just mitte iga teadmine polnud see mida õpetatakse, küll aga õppisime sellest alles nüüd ise aru saama. Kõik mis räägid võib olla kuld ja väsitada inimesi, sest seda saab tulema iga päev 24/7 kui tabad soone ära. Oled superiinmene, aktiveeri ennast.

Eriti praegusel ajal kus meie sagedused on nii suures muutuses, et terve maailm paneb kotti ära kui me vabaks ei lase ennast. 🙏🤷‍♂️ Maailm on muutunud ja seda ei pea enam tõestama, vaid võiks individuaalselt tasemel reageerida. Sa tead ise kuidas. 🙏Usalda ennast. Aga teaduslikult rääkides, nüüd on millest kinni haarata ja venitada, et olla teoreetiliselt igavesti noor. #Telomeer.

Sinine Lootus / Õpituba / Alan Durier

Jaga esimestena seas oma seinale: