Rubriigid
Kohvilogi

Lugemise ja lubamise tahe

Jaga esimestena seas oma seinale:

Lugemine peab tulema südamesoovist ja tahtest leida vastuseid. Kõik pealesurutud lugemiskohustus on programmide sisendamine sunniviisiliselt. Mis piirilt algab kiskjalikus? See ilmutab juba koolieas, mõnel korral ka varem, näiteks kui see algab kodust, aga peamiselt on koolis paberitega värvatud kes on õpetatud mängima laste alateadvusega, neid kohendama. Neid on iga kooli peale.
Ikka igakord sellest kui sekkud teiste inimeste arengusse ja leiad ikka madalaid põhjendusi, et mõni laps on lootusetu. Ükski laps ei ole lootusetu, vähemalt mitte seniks kuni tema vaim ja elutahe hävitatakse nii ühel või teisel peenekoelisel moel. Koolivägivald, seda saab muuta, tuleb sisendada lihtsad õpetused ja programmid. Kui seda päriselt soovitakse lõpetada, siis oleks ammu kaasatud asjalikke inimesi seda ka lõpetama, aga see osutub väga raskeks kui lastele õpetatakse vastuolulist materjali vales valguses.
Soovituslik kirjandus oli üks parameeter, teine on see, et mõni laps huvitub teistest asjadest ja seda soovi peab austama, see juhendub lapse tõelise talendi avanemiseni. Jumala eest, kaua see tsirkus käis enne seda kui see selgeks sai?
Oleme igaüks olnud lapsed, teame igaüks kuidas oli koolis ja kuidas toimus kahekõne mõne reptiilse õpetajaga kes soovis Sind teiste ees alandada ja maha teha. Ma olen kibestunud ainult siis kui mõtlen selle peale, aga ma ei mõtle enam sellest, me keegi ei mõtle. Sest see oli täielik raiskamine heale tahtele ja suruv käskimine teha teiste meeleheaks omale programmide sisendamist, täielikus usalduses ja lubamises. Mõni murdus, nad said vastutasuks hea karjääri, seegi võeti enamuselt hiljem.
Need kes läksid halvale teele, neid oli ka, aga see on suhteline, enamus on neist palju paremad ja ausamad inimesed kui mistahes pühakud. Mõned käivad tegemas seda ja teised toda, aga keegi ei kiusa neid enam, väljaarvatud riik ise. Nüüd on üldse kõik kaosesse läinud ja inimesed hakkavad kokku hoidma.
See paber ei ole enam oluline nagu näete.
Nüüd on muutuste aeg. On aeg mõelda südamega.

Jaga esimestena seas oma seinale: