Rubriigid
Kohvilogi

Kohvijutud: Saia legend elavalt tunnistajalt

Jaga esimestena seas oma seinale:

Ma alustan sellega, et oled Sa maaväline vandenõuteoreetik, süsteemipaipoiss või pagar, igaüks meist peab sööma. Ja praegune teravili mis jahuks tehtud on elutu valge kummaline värk. See pole õige asi.

via GIPHY

Vanasti sai ja leib lõhnas ja maitses, seda ei saa ükski 5G maha kiiritada meie mälestustest kes veel elavate kirjas ja saanud õiget asja proovida. Aga vast enne ei tea kui proovida ise millest jutt käib. Sama võiks ju tomatite kohta öelda, et kes kasvuhoonetomatit on saanud, see teab, et poes müüakse tomatilaadset ollust. Aga lähme edasi…

via GIPHY

Esimene amps see leivakoor krabises mõnusalt suus, krõbekoorik mis muundus meeldivaks maitseelamuseks, tõeline meistriteos, õige eestlase vaim ja hing on selle sees, ei tea kas tehniliselt loetleda seda maausku inimeste ihaldusväärseks toiduroaks, midagi millesse on pandud hing. Kõlab justkui nii, aga siis olen mina ka seda maausku mees, või selleks saamas… selle poole mind kutsub, varem või veel.

Esialgne võitja ja minu poolt tasuta promomine läheks Muhu Pagaritele, sest nemad tõesti on väga lähedale jõudnud ideaalse leiva küpsetamisega, aga ma lihtsalt ise olen ülimalt nõudlik. Pilt: https://muhupagarid.ee/tooted/levad/

Ise tahaks taas saada selleks, kes suudab ise valmistada nii head asja, nagu tõeline eestimaa leib või sai, selliselt, nagu see maitsma ja lõhnama peaks. Mitte see euronõuetele vastav jahu ja mis iganes pläust see on mida tänapäeval müüakse, see pole mingi sai ega leib. Jahu on ka täiesti surnud maitsega pask. Ja nüüd tirin mõned kõrgemad Celine Dione noodid kirega ülesse ja röögin täiest kõrist, et tooge need head eluterved toidud eestlaste lauale tagasi.

via GIPHY

Need maitsed, kurat küll ma ütlen. Need on päris asjad, ma tean seda, sest ma sain lapsepõlves kõike seda head kraami, otse maalt.

Teine amps andis kinnituse, et kurat see leib on seest nii hõrkjalt pehme ja aromaatne. Kolmas amps viis keele persse.

Ma tahaksin soovida kuidagi omaltpoolt võimalusi meile eestlastele tuua tagasi õige eluline jahu millest teha tervendavaid leibasid, mitte mingit vodoot ei olegi, lihtsalt kõik asjad mis maitsevad õigesti, on tervendavad oma loomult juba tänu sellele, et inimesele tuleb näkku üks hea suur lai naeratus pärast ühte esimest ampsu.

via GIPHY

Ja sellega tahangi öelda, et kes veel õiget jahu pole eales näinud ega proovinud, siis sebige omale see välja, põranda alt kasvõi. Kuramus, selline hea leivaisu tuli peale. Panen mingi magusa pildi ka, et kõiki kadedaks ajada. Otsin netist esialgu ja kunagi hiljem loodan oma naisega küpsetatud meistriteose ka kekutamiseks ülesse panna.

Ja mitte ainult õrritamiseks, vaid et ka müüa kõigile kes soovivad osta ja anda meile ka leiba lauale leivateo tegemisega. See on midagi mille eest ma oleksin küll tänulik, sest siis saab palju leiba küpsetada.

Jaga esimestena seas oma seinale: