Rubriigid
Kohvilogi

Sünnipäevad EGO tasandil?

Jaga esimestena seas oma seinale:

Miks sünnipäevadel tunneme ennast vähemalt üheks päevaks, et oleme hoitud ja armastatud?

Sünnipäevadel tärkab inimestel äratuskell seda päeva tunnustada. “Oi mul on sünnipäev tulemas”, ja siis sugulased valmistavad ennast ette, et neid “palju õnne” kõnesid teha. Mina olen välja astunud sellest, sest minule ei meeldi selline muster-kohustus-käitumine, seda see on minu jaoks.

Ma soovin päriselt, et iga päev oleks selline suhtumine inimestel, aga loomulikult mitte pealiskaudses võtmes, vaid et sooviksime päriselt üksteisele head ja seda tingimusteta, mitte kohustusest. Ja mitte ühel päeval aastal siis, vaid ikka siis kui tunned selleks soovi.

Oskan enda pealt küll öelda, et see ei ole egoga seotud tunne, aga meid on pandud uskuma, et oleme egoistid väga tihti. Keskendumine kellelegi postiivses võtmes, kasvõi hetkeks, kasvõi läbi lihtsate sõnadega, see paneb naeratuse ka kõige kangema selli südamesse.

Kõigile meeldib tähelepanu, lihtsalt sõna ise on nii üldistav. Tähelepanu kui “Ma olen olemas” tundmus läbi teiste inimeste fookuse.

Tunned ennast nii erilisena, et mis ma nüüd siis tegin, et järsku terve aasta olen olnud hammasratas maatriksis ja nüüd järsku kõik elavad kaasa minule? Mida ma nii erilist tegin siis igal aastal sellel päeval? Armsake, Sa sündisid. Sa oled kingitus.

Sinu rõõmsameelne olemine ja naeratus katab terve maailma valguse kätte.

Olemine inimeste keskel, keegi keda tullakse ja kallistatakse kõikide teiste hingede pilkude ees… sellised tunded tekivad paratamatult, kuigi füüsiliselt see nii ei ole, selline energiate tundmus võiks olla teadlikult iga päev meie sees, sest iga päev ongi meie sünnipäev, meile tehakse kingitus eluks.

Kui see, et nautida inimeste heatahtlikke soove, kasvõi aastas korra on egoistlik? Siis sellisel juhul ma olen egoist ja rahul 🙂 Lisaks ahne, sest tahan olla egoist iga päev 🙂 Nii tore on kuidagi nii, tahan viibida teiste egodega koos 🙂

Me võiksime tunda ennast iga päev selliselt. Võiksime, aga ei peaks, sest mõnele inimesele teatud perioodil meeldib tunda teisi tundeid ja ka see ei ole vale. Ja see ongi elu. Iga päev tunda seda mida soovid tunda. Aga võiksid valida iga päev elada kui sünnipäeval. Elada kingitusena.

Soovin, et sünnipäev ei oleks põhjuseks tunda ennast päev erilisena terve aasta jooksul, kuigi see ongi eriline päev, aga Sina oled jätkuv kingitus igapäevaselt.

Jah, nii võikski teha. Iga päev on eriline.

Alan. 05.08.2019

Jaga esimestena seas oma seinale: