Rubriigid
Kohvilogi

Sa tuled sellest välja

Jaga esimestena seas oma seinale:

See oli vist aastast 2016 ehk neli aastat tagasi kui mind vaevasid kõige intensiivsemad enesetapumõtted. Vast jagan seda ja usun, et kusagil Sina kes Sa loed, leiad tuge sellest.

Ma käisin oma garderoobis, pimedas nurgas, võtsin kimano valge vöö ja sidusin ümber kaela tugevalt. Iga kord kui ma seda tsüklit kordasin, sidusin üha tugevamalt.

Mul oli plaan, et kui ma lähen magama niimoodi silmus kaelas ümber kaela, unerohte sisse võtan, siis ma lähen une pealt vast ära ja ärkan juba kusagil teises kohas.

Ma räägin seda tagant järele, sest tänaseks olen ma siiani elavate kirjas, olen võidelnud. Seda üksindust või üksildust ei ole võimalik võita teisiti kui üksi. Ma olin võidukas, olen olnud seda siiani, tervendanud sisemist ennast läbi lubatud emotsioonide ja väljenduse. Oleks ma enda sisse hoidnud need tunded, siis ei oleks mind olnud praegu siin Teile seda rääkimas.

See ei ole halamine ega tähelepanu otsimine, see on üks julgemaid otsuseid minu elus, seda teistega jagada, sest ma tean kui paljud on praegu selles olukorras.

Ma soovin, et kui nad loevad minu kogemust, siis nad mõtlevad ümber ja otsustavad ka võitluse kasuks. See, et tunnete ennast üksi, see ongi teie mängumaa, sest keegi teine aidata väga ei saagi. Sind ootab enesearmastus peale seda kui võidad selle mängu.

Kõige hullem ei olegi see, et oled üksinda, vaid kui Sinu ümber on inimesed kes panevad Sind ennast üksi tundma. Sul on eelis läbida mäng, sest see on Sinu endaga.

Tuleb lubada endale see võimalus alustada kõike uuesti, veelkord, täitsa uuelt lehelt.

Tänaseks olen väga tänulik, et mul oli võimalus endaga aastaid läbirääkimisi pidada ja otsustada, et uus elu saab sündima minu tahtejõust ja küll ma leian oma motivatsiooni ja inspiratsiooni oma võimaluste piires ja nii paljut jääb järgmisteks eludeks ka.

Ma võin rääkida mis peamiselt enesetapuni viib inimese, aga ma räägin seda enda kogemusest. Ma ei räägi ega kirjelda enda elust detaile, vaid olemusliku põhjustajat.

Esiteks süütunne.

Teiseks enesehaletsus.

Kolmandaks kaos.

Neljandaks loetleks usalduse kuritarvitamine.

Süütunne lõppeb siis kui Sa tuled oravarattast välja. Sa võid magada millal tahad, võid käia väljas, võid astuda välja kohustustest mis ei kuulugi Sinule. Võid öelda kõigile ja kõigele EI ja lõpetada praegune, alustada uut.

Mõne momendi kuuled kajana kostuvat arvustamist, aga seegi lõppeb kui nähakse, et Sind tõsiselt ei huvita, sest Sa tead isegi kuidas See Sind sisemiselt hävitas. Nüüd on Sinu valikute aeg.

Enesehaletsus lõppeb peale süütunde kaotamist. Siis kui Sa otsustad ennast kokku võtta. Liigud, arened ja õitsed läbi oma tegevuste mis kuuluvad Sinule läbi Sinu valikute. Nauding.

Kaos on vajalik muutusteks, mitte seisma jääda praegusesse. Kui oled otsustanud muutusi luua, siis kaoses loksuvad kõik asjad paika Sinu kasuks. Alguses on tühjus, aga aja jooksul täidad selle ilusa sisuga, vastavalt enda nägemise järgi.

Usaldusväärse inimese poolt öeldud valed mida Sa uskuma jääd, need on ühed suurimad päästikud. Mina uskusin aastaid, et olen kelm, manipulaator, saatan ja mida kõike veel, kuniks ma lõpuks hakkasin vihast ülesse märkima logi, et teha kindlaks läbi tõendite, et kas süü laskub siis minul või manipuleerib hoopis inimene minuga? Ütleb mulle kõige raskemal ajal vaimuhaige? – Hmmm. Ei klapi midagi.

Põhjuseid on palju. Kõigil on need. Vaakum kisub Sind kaasa. Sa tunned ennast täitsa abituna ja üksi, arusaadav.

Ma tean mida Sa tunda võid. “ET SEE EI LÕPPE IIALGI ÄRA”. Selline tunne, et minut kestab kolm eluiga või rohkem, tõeline ängistus ja vaakum kus keegi Sind ei kuule, vehi palju tahad kuniks Sa lõpetadki vehkimise ja karjumise.

Ma ütlen Sulle ühte… See lõppeb ära, selleks ei pea sooritama seda tegu millest ma räägin, millest ma mõtlesin ja mida ma olin piiri peal ka ise sooritama. Kunagi, siis kui ma ei teadnud.

Ma otsustasin selle igaviku tundega elada edasi ainult seetõttu, et sellest midagi õppida oma järgnevateks kehastusteks. Tuli välja, et ühel päeval ma harjusin nii ära selle tundega, ängiga või kuidas nimetada, et see polnud enam piin, vaid sellest tekkis omamoodi immuunsus vastu seista teispoolsuse kutsele.

Selline sild mitme reaalsuse vahel, kutsung ja igatsus üheaegselt. Minna ja leida oma kodu, siit õudusest väljas, kuskil kus mind soovitakse. Ma mõistan, see tunne on päris. Pole mõtet rääkida teistel, et ära mõtle nii, sest kui Sa selle enda sisse peidad, siis tekib sellest hävitav tundmus. See tulebki välja endast lasta, aga läbi väljenduse.

Sa otsid lihtsalt oma kohta. Ma tean mida Sa tunned.

Siis ma hakkasin ennast tervendama, avastasin enda jaoks head instrumendid. Kõige parem instrument oli muusika, siiani kuulan koguaeg kui võimalik muusikat. Ma siiani leian, et minu isikliku playlisti loomine on üks suurimaid kingitusi olnud.

Teiseks, väljendamine, selleks mina isiklikult valisin kirjutamise. Kuramus ma vihkasin kirjutamist, ma ise ka ei loe oma asju, imestan, et teisedki loevad. Aga ma ei tea, ma võin seda teha nii enda nägemise järgi oma voolavusega, et see aitab mind. Ka teisi inimesi kellel parasjagu sarnane energia.

Kuula muusikat, väljenda ennast ja ole loomises. Tee midagi mis Sind huvitab. Aa jaa pane telefon välja, viska eemale endast see saatanasigitis. Sa ei pea olema kättesaadav siis kui Teised seda vajavad. See on Sinu aeg. Mu telefon on enamjaolt ainult väljas ja ma ei kavatsegi teiste pärast seda sisse lülitada.

Lahku sealt kus õhk saab otsa ja tunned kuidas taastub hingamine. Tee seda mis Sinu südamesoov, siis hakkab süda taas lööma. Mul on ainult minu enda kogemused, ma ei pea otsima abi mujalt, sest ma loon endale õpetusi lähtuvalt oma tunnetest ja soovidest. Ka Sina kuula enda südant.

See on sissejuhatuseks, et loomises peitub vaimne vägi ja ära anna veel alla, Sa ei ole üksi nagu Sa näed. Tee oma vaimne rännak või kuur läbi, aga ära sellest sõltuvusse jää, Sa tuled sellest välja, kus on Sul alles kogemused siis. ❤️

Aga Sa näe, välja tulin. Mul on vaimses tugevuses nüüd must vöö. Silmad on tänaseni kuklas, et hoidku 2 meetrit vahet see vikatimees.

_________________________________________________

Räägin veidi siin kanepi kohta enda kogemusest:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10158632674548389&set=a.10151750526788389&type=3&theater

Mõtlemisega lood omale uued võimalused:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10158541292968389&set=a.10151750526788389&type=3&theater

Jaga esimestena seas oma seinale: