Rubriigid
Kohvilogi

10 tasuta sammu oma enesetunde parandamiseks

Jaga esimestena seas oma seinale:

Ma räägin Teile enda kogemustest lähtudes kuidas kiiremas korras ennast aidata saab kui enesetunne on lihtsalt nii kehva, et tahaks ära surra. See mis ma nüüd jagan võib tunduda totter, aga ennast peab ju tahtma aidata, teisiti ei saagi midagi paluda või kedagi süüdistada. Lisaks see ei maksa midagi, sest see lihtne tõde mis mind aitab, see on Sulle tasuta.

30 sekundit kuuma duši ja seejärel 15 sekundit külma, niimoodi kolm raundi. Kas Suudad? Pole kerge, aga aitab. Vesi on lihtsalt nii külm, et tõmbad Sind hetkesse. Ja siis on nii kuum, et ei saa mõelda millegi muu peale. Pärast on hea vereringlus ja voodisse lõõgastuma.
Kui Sa ei viitsi trenni teha, olgem ausad… siis venitamine on suurepärane viis ennast lahtiseks saada. Venitamine aitab suurepäraselt kaasa heale enesetundele. Jällegi, väga raske ja sadistlik, ent tõhus viis enda tervise jaoks hehe.
Meesterahvad küll taovad rusikat selle peale kindlasti, aga see on vajalik selle jaoks, et enda enesetunnet parandada ja ennast rahustada. Sa oled iseenda parim sõber. Meeldi endale. Naerata või tee kurja nägu, aga saa endaga sõbraks.
Muusika kuulamisel pane tähele, et väga oluline on kuidas Sa seda kuulad. Helikõvadus mängib samasugust rolli nagu toidu tegemisel maitsestamine. Katseta ja proovi kuniks tundub täpselt see õige ja hea. Kasuta muusikat, et koristada ja luua midagi.
Tuulutamine aitab hingamisele kaasa ja tore oleks vahelduseks sisse hingata värsket õhku, selleks mine õue ja kindlasti jaluta. Kui seda teha ei viitsi, siis tuuluta vähemalt toad ära.
Peale tuulutamise on vajalik ruumid koristada, kindlasti ka puhastada, et energiad liikuma saaksid. Pese põrandad ja võta tolm ära, seejärel imesta kuidas enesetunne paraneb.
Sügavad ja rahulikud hingetõmbed aitavad rahuneda. See ei ole üldse lihtne, aga väga tõhus. Hinga läbi nina sügavalt sisse ja seejärel hinga teadlikult välja. Tunneta hingamist. Proovi.
Tee omale üks mõnus jalavann. Vesi olgu piisavalt kuum, aga mitte põletavalt tuline. Lisa sinna natuke eeterliku õli ja pista jalad sisse ning mõtle oma mõtteid rahulikult.
Suurpuhastamine aitab väga tihti uutele energiatele kaasa. Vaata üle mida Sa enam ei kasuta, anna need ära või viska minema. Oleneb kuidas tunned. Mõni ese vajab lausa põletamist.
Nüüd suru omale viis minutit naeratust näole, sest see on nii tobe, et ajabki päriselt naerma. Õnnehormoonid aktiveeritud. Nüüd keskendu millelegi värskele ja leia head motivatsiooni.

Tee need sammud läbi ja ma luban, et Sul hakkab parem. Veelkord, et Sul parem hakkaks, pead Sa tahtma ennast ise aidata.

Jaga esimestena seas oma seinale: