Alustuseks, või lõpetuseks jäta taustaks mängima:

Antud kirjutis on abiks kõigile olenemata situatsioonidest ja tunnetest.

Meil on kõigil elus raske olnud ja enamusel on praegugi. Kes saab öelda, et on tulnud august välja, see võib lugeda ennast õnnelikuks. Ka teistel on selleks instrumendid. Kõigele praeguseks õpitule hakkab tekkima arusaam kolmest Guunast. Selle teadmise abil on võimalik teadvustada ja muundada suhtumist kõigele mis Sinu elus parasjagu toimub.

Annan endast parima, et selgitada võimalikult tabavalt, kergesti ja arusaadavalt kuidas Sina seal, praegu ja kohe, võid muuta enda elus kõike, kui tunned, et soovid muutust. Alustuseks kuula oma südant ja tunneta kas see hakkab põletavalt tuksuma kui arutad endaga erinevaid väljavaateid ja unistusi.

Meile tajutav reaalsuskiht on elatav peamiselt füüsilise lävimise läbi. See on madalam sagedus kus võimutseb robustsel kujul füüsiline manifestatsioon, või siis vähemalt suurem tegevus käib füüsilise sahina läbi. Meil on autopiloodil elavad biokehastused kellel puudub enda arvamus nii suurel hulgal, et keegi teine otsustab kõike nende eest. Eliit kutsub neid masse pööbliks.

No tore, see teadlikkus. Mida sellega edasi teha?

Esmalt sooviksin õnnitleda, et meile laskus piisavalt õnnistust ja õnne, et ära teenida mingil kummalisel põhjusel teadlikkus ja kohalolu mõistmine, sest võrdlemisi võiks paralleeliks tuua püha ikoonide ilmutused. Minu puhul jällegi ei olnud see põlev põõsas ja imelised vägiteod veesüsteemide osas, aga ma sain natuke mõlemat tunda juba praeguseks elatud ajaks. Kuidagi endamoodi, uhkelt läbi piinava tühjustundega, otsides rohkemat, ainult seetõttu, et ma tean oma kogemustest, et nii paljut on olemas, aga kurvaks teeb asjaolu, et Vatikan varjab kõike mis põnev ja uus ja minu silmad ega kõrvad ei vaata, ei kuule seda. Mina olen hermit, mina hoian omaette, mulle keegi salajast ei jaga, aga kohati tunnen, et samas see kõik tuleb minuni ikkagi.

Leidub piisavalt kogemustest tekkinud mõistmisi ja sisetunde kindlamat usaldust. Ma olen perfektselt katkine ja ma aitan ennast läbi lahtiväljendamise ja samaaegselt saan tuua vaimsed instrumendid varjudemaailmast valguse kätte ja andestada kõik läbi puhastustule, sest ma ei näe enam muud võimalust kui puhastuda ja alustada nullist. 

Kui suudan mina ette võtta teekonna paremuseni, suudad ka sina. Millised mentaalsed töövahendid on need mis kinnitavad kõik su lahtised kruvid ja rikkis hammasrattad? Vaatame mida spirituaalses buffees pakutakse kah. 

Kuidas sünnib teadlikkus?

Võimalik, et igaühel ei sünni see kordagi eluajal. Mõnel varakult, mõnel hetk enne niinimetatud surma. Kes oskab seda täpselt öelda, ei oska seda täpselt teada. Aegajalt keegi vallandatakse või jäetakse tähelepanuta olukordades kus seda on kõige enim vaja. Mis iganes rasked momendid tekivad sellega silmitsi seismiseks, tuleb nendel hetkedel inimestele tuntav kohalolu ja realisatsioon, tihti vastupidises järjekorras ja neist ärkavad õide kiuslikud elajad, seda muidugi vast heas mõttes, ega mina ei mõista hukka neid mõistmisi ja tagamaid. Eks universum teab ise järge pidada igaühe valikute eest ja peab raamatupidaja ametit kõigele muule. Minu realisatsioon tekkis esimest korda kui ma olin paariaastane jõnglane kes pani marmelaadi kompvekikarbi pihta ja pistis põõsasse sellega plehku. Siis mäletan esimest korda kohalolu teadvustamist. See tuli nagu nii salaja, potsatas elusärana minusse ja aktiveeris minu elujälgimise.

Kilu, hapukapsad, heeringas ja tomatimahl?

… ja natuke mett, kooritud kaalikat ning kraakovi vorsti ka. Võtan korra aja endale, väljendan, jätan endast maha. Ma kannan toredaid meenutusi endas. Nii palju huumorit ja naerupahvakuid. Siiski, inimesed lahkuvad sellest elust, aga muld mälestust ei mata. Sina loed ja mõtled, et millest ma räägin, aga võtsin lihtsalt hetke elust, et meenutada üht-teist nooruspõlveaegadest, ja nüüd saan seda sõna juba täitsa kasutusele võtta, olles 31 aastane. 

Ma ei tunne ennast sellise numbriga uhkustades. Olen keelanud tituleerida end, aga ega kõik seda mäleta, juhtumisi pannakse selgeltnägija silt särgile, aga saan seda viga parandada ja korrata, et mulle ei meeldi tituleerimised ja numbrite järgi elamised. 

Kell ei tiksu juba ammu nii nagu vanasti, seda teab igaüks, kes vähegi tundlikum. Siin viiendas reaalsuses nagu mulle meeldib seda nimetada, siin on asjad väheke teistmoodi ja ellujäämiseks on vaja teadmisi mis aitaksid rasked hetked üle elada. Ja nüüd selle väikese vahepala kõrvalt lõpetades, soovingi alustada ja kui Sa ikka veel loed seda, siis oled ära teeninud konkreetsemad abivahendid kuidas ennast raskel ajal aidata, hästi kergelt ja heade kavatsustega. Inimene peab ikka tahtma ennast esmalt aidata, aga kui oled üleni pasaga kaetud, on raske tunda end puhtana. Kohe peseme sita maha ja ma ei hakka vabandama sõnakasutuse eest seetõttu, et mu energia polnud pahatahtlik. Nüüd kui tunned, et oleme kirjapildis samal lainestusel, olekski järgmine hea moment kinkida need instrumendid ja vahendid, sest oled need auga välja teeninud.

Ilma pimeduseta ei tea hinnata valgust. Kui iga päev paistaks päike, oleks kõrb. 🙂

Praeguseks oled niipalju ikka lugenud ja uurinud, et maailm on duaalne, aga ega täpselt ei tea öelda ka, sest keegi pole kaugemale mõelnud, aga samas on ka. Mündil on kolm külge, sellel valemil on samuti. Päevad ei ole vennad ja iga päev on võitlus elu eest või laiskus mugavleda olenevalt igaühel erinevalt.

Yin & Yang sümbol selgelt annab ilmingu pöörlevast mustast ja valgest. Me jaotame need kaks sektorit nüüd kolmeks. Ilma üheta ei oskaks tunnetada teist ja sellel omakorda on astmed. Mõnikord on äärmuslikult tore päev, teinekord sellele järgnevalt vastupidiselt kohutav päev. 

See on universaalne ja õnneks saab selliseid kukkumisi reguleerida ja muundada, muidugi kui saame esmalt meistriks selles. See on ikka sitaks raske, samas ülimalt lihtne. Ära lihtsalt kuula teisi kui Sa ei suuda neid kuulda võtta, sest Sa pead ise nagunii tegema kõik ise läbi, et mõista ka seda ise. 

Ma ei suuda enne aru saada raskuste ulatust, kui ma pole emotsionaalselt neid läbi elanud. Peale suurt nutupuhangut peaks tulema hingeline rahu, minu puhul see on nii.

Paljud jätavad üldse nutmata ja seda rahu ei saagi tulla, sest puhastust ei ole. Selle koha pealt, kus nõudlust, saab ka alternatiivselt ilma nutmata. Ma olen naljapärast indulgentse tahtnud epoes müüa, et ausat leiba teenida. Peaks selle ära teostama. Haah!

Kolm Guunat kui tsüklit.

  • Sattva kogemusteks on kohal olemine, balanss, harmoonia ja selgus. Emotsionaalne kehastus tunneb rõõmu, õnnetunnet, rahu, armastust, vabadust, sõbralikkust, avatust, loome inspiratsiooni ja selle täideviimise tahet. 
  • Rajas on liikumine, aktiivsus, ärgitus ja ihaldus. See sisaldab kirge, valvsust, pühenduvust, enesekeskvust, ärevust, väljapuhamatust, viha, ahnust ja muretsemist.
  • Tamas on kõige madamala astmega teadvus mida annab tunda kui pole soovi mitte midagi teha ja Sind valdavad laiskus, turvatunde puudumine, tegutsematus, ja hirm. Muidugi on selles kõiges kahtlusi, kurbust, valu, üksindust, kahetsusi, häbi, igavust, apaatiat ja ignorantsust.

Ja need ongi lihtsustatud kujul need vaimsed instrumendid või töövahendid. Need on nii võimsad vahendid, et väärivad oma kohta lihtrahva meeltes. Kuidas Sina ise juhendad oma orkestrit, on Sinu enda otsus.

Maailm on mentaalne. Kõik allub Sinu mõtetele, kui Sa tabad kohalolu võimed.

Instrumendiks ongi meeldetuletus. See kerge ülesanne iga päev muudab Su elu. Alusta vaikselt. Alusta kikivarvukil. Haara läbi teadmise kontroll oma teadvuse üle ja nagu maagiline loits tuleta endale see meelde.

Prindi välja, salvesta, kirjuta või joonista käe peale, et Sa ei unustaks ükski päev, et kontroll on Sinu meeltes, läbi vabastuse tekkiv vääramatu vägi. Millele Sa oma energiat panustad, millele keskendud, kuidas vastu võtad seda informatsiooni mis ei ole Sinu füüsilisele avatarile siin maskeraadis meeldiv, sellest sõltub kõik.

Kõik see kompott pöörleb täie tervise juures. Vahel inimesed jäävad kinni peamiselt kahte kolmest tsüklist. Sellel hetkel kui mina siin kirjutan, valdab mind Sattva meelerahu ja toetav kindlustunne jätkama, et ka Sinuni jõuaksid teadmised kuidas mentaalne elu käib ja kuidas on võimalik seda enda jaoks rakendada ja vajaduse korral muundada. Sinu teadvustamine ja keskendumine on lainestamine, teetasageduse loomine. Käe ulatuses.

Gunade mõiste on lihtne, kuid see on võimas ja praktiline vahend elu mõistmiseks ja navigeerimiseks.

 
Määrates kindlaks, milline kolmest omadusest on igas konkreetses olukorras või olukorras mängus, on meil võime määrata, kuidas me reageerime ning kuidas me oma meelt ja keha konditsioneerime. Kui mõistame iga tehingu põhjuse ja tagajärje olemust elus, saame teadlikult juhtida oma kogemust ja saada soovitud tulemusi.
 
Rajas ja Tamas vastutavad suure osa meie kannatuste eest. Me ei tohiks end kunagi karistada selle eest, kui leiame end mustast august. See on lihtsalt osa inimeseks olemisest. Aga sul on teadmine seda muundada läbi teadvustamise.
 
Me peaksime siiski alati Sattval silma peal hoidma. Olles teadlikud, mis põhjustab Rajasid ja Tamasid ning võttes enda kanda iga aspekti meie elustiilis, saame vähendada nende kurnavat mõju ning kasvatada suuremat sattvat oma kehas ja meeles. Tulemuseks on suurema õnne, harmoonia, rahu ja väe elu. Tasuks täitsa praktiseerida ju. Täiustan tulevikus.

Ma väga loodan, et Sa oskad end väheke paremini nüüd tunda.